Аталанта се доближи изключително близо до оцеляване в Серия „А“, след като в мач от 35 кръг стигна до домакински успех с 1:0 над Киево с човек по-малко.

Гол на Марко Бориело в 55-ата минута се оказа достатъчен за успеха на тима от Бергамо. Той се разписа при добавката на удар от воле на Алесандро Диаманти, който се отби от напречната греда.

Четвърт час преди края домакините останаха с човек по-малко, тъй като Алехандро Гомес получи директен червен картон заради удар с лакът срещу Перперим Хетемай.

Треньорът на Аталанта Еди Рея също беше изгонен на трибуните, а въпреки численото неравенство „бергамаските“ удържаха победата над „летящите магарета“.

С този успех тимът от Бергамо събра актив от 41 точки и вече е на девет точки пред зоната на изпадащите. До края на сезона има още три кръга. Киево е осми с 48 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!