Аталанта се върна в Топ 5 на класирането на Серия „А“, след като в мач от 39 кръг разби Дженоа с 5:0 като гост. Алехандро Гомес вкара хеттрик за тима от Бергамо.

Андреа Конти и Матиа Калдара също бяха точни за „гостите“, а „грифоните“ завършиха срещата с човек по-малко, тъй като Маурисио Пиния беше изгонен от игра в 60-ата минута, след като в рамките на няколко секунди получи два жълти картона.

Така Аталанта събра 58 точки и измести Интер от петото място. „Нерадзурите“ обаче имат мач по-малко и утре приемат Сампдория. Дженоа е на 16-о място с 29 точки.

Александър Тонев остана резерва за Кротоне при изключително важната за битката за оцеляване на тима победа с 2:1 като гост на Киево.

Джанмарко Ферари даде аванс на гостите в 51-ата минута, но шест по-късно Серджо Пелисиер изравни резултата. Диего Фалчинели донесе победа на Кротоне в 82-ата минута.

Така Тонев и съотборниците му вече са на 18-о място със 17 точки, на пет зад Емполи, който е точно над чертата. Киево е 11-и с 38 пункта.