Аталанта победи Торино с 3:0 като домакин в мач от предпоследния 37-и кръг в Серия А.

Домакините поведоха в 26-ата минута, когато Де Кетелер комбинира с Джанлука Скамака, който от близко разстояние прати топката във вратата - 1:0.

Марио Пашалич отправи удар от средна дистанция в 43-ата минута, но Лука Гамело отрази. Последва добавка от страна на Лукман, който този път не сгреши и удвои преднината на своя тим - 2:0.

Аталанта продължи да бъде настъпателен и през второто полувреме. В 66-ата минута Адемола Лукман прати топката за трети път във вратата на Торино, но голът му не бе зачетен заради нарушение, след като ситуацията бе преразгледана с ВАР.

В 71-вата минута Аталанта получи правото да изпълни дузпа. Марио Пашалич стреля от бялата точка и реализира, за да оформи крайното 3:0.

Аталанта си осигури място в топ 4 и Шампионската лига, като е на две точки зад третия Ювентус при мач по-малко, Торино остава на девето място с 53 точки.

В друг мач от кръга, игран днес Наполи и Лече завършиха при 0:0.