Аталанта спечели с 2:0 при визитата си на Лацио в мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А" и излезе на третото място във временното класиране.

Гостите поведоха на „Олимпико“ след 23 минути игра. Давиде Дзапакоста стреля от движение в наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Проведел.

В 48-ата минута Чиро Имобиле проби добре и напредна с топка в крака, стреля от изгодна позиция, но Хуан Мусо спаси удара му. Минута след това Расмус Хойланд остана очи в очи с Проведел, който обаче се справи и спаси.

В 65-ата минута Адемола Лукман намери Хойланд, който се освободи от пазача си и изстреля топката в долния ляв ъгъл за 0:2, а до края на мача домакините така и не успяха да върнат поне едно попадение.

След успеха бергамаските вече са на трето място с 41 точки. Римските „орли“ пък вече заемат последното място, даващо право на участие в Европа – шестото, с 39 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!