Рома прегази Милан с 5:2 в приятелска среща, която се изигра в Пърт, Австралия. Юношата на Левски Атанас Кехайов (на 17 години) остана неизползвана резерва за "вълците" от Рим, след като беше включен в групата за мача от старши треньора Даниеле де Роси.

Томасо Балданци даде аванс на Рома още в 27-ата минута, но десет по-късно Тео Ернандес възстанови равенство след страхотен удар от воле. До края на първото полувреме обаче „джалоросите“ отново поведоха, след като Тами Ейбрахам бе точен в добавеното време.

Анхелиньо вкара третия гол за Рома още на старта на второто полувреме в 54-ата минута. Милан обаче върна един гол само минута по-късно чрез Ноа Окафор - 3:2.

Дъждът от голове в Пърт продължи, като възпитаниците на Де Роси стигнаха до крайното 5:2. Точни бяха още Пауло Дибала и Сардар Азмун.