Болоня надви у дома Торино с 2:0 в мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А" и излезе на шесто място във временното класиране.

В 18-ата минута гостите вкараха гол чрез Никола Влашич, но той не беше зачетен заради засада след намесата на ВАР. До почивката "биковете" бяха по-добри. Дуван Сапата и Влашич имаха шансове да се разпишат, но вратарят Лукаш Скорупски беше безгрешен.

След почивката Болоня показа прецизност пред гола и реализира малкото положения, които имаше. В 56-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Джовани Фабиан се измъкна от защитата на Торино и с хубав удар от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

Торино хвърли всички сили в търсене на изравняване, а това отвори много свободни пространства за домакините, които съумяха да подпечатат победата си с втори гол. Вкара го 22-годишният Джошуа Зиркзее в добавеното време на мача. Първоначално беше отсъдена засада, но след преглед на ВАР се оказа, че няма нищо нередно.

След победата Болоня се изкачи до шестото място в класирането с актив от 21 точки, докато торинци са 12-и с 16.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!