Ювентус победи последния в класирането на Серия "А" Венеция с 2:1 в среща от 35-ия кръг на първенството.

Срещата започна с два пропуска на домакините от Юве, както и с претенции за дузпа в първите шест минути на мача. В седмата минута защитникът Леонардо Бонучи, ставащ днес на 35 години, даде аванс на торинския гранд (1:0) след пас на Матайс де Лихт.

Венеция опита да отвърне на удара с две опасни ситуации, при които Матия Араму  и Тома Анри пропуснаха да изравнят. До края на полувремето Алваро Мората имаше възможност да удвпои аванса на Юве, но също стреля неточно.

Втората част не предложи нищо по-интересно до 68-ата минута, след която Матия Араму имаше две добри възможности за гол, но ги пропусна. Гостите не се отказаха и успяха да изравнят в 71-ата минута с гол именно на Араму (1:1).

Ювентус бързо се съвзе и само пет минути след изравнителния гол, отново поведе. Герой и този път стана защитникът Леонардо Бонучи, който отблизо прати топката в мрежата (2:1)

Юве е на точка зад третия Наполи три кръга преди края, докато Венеция е твърдо на дъното с минимални шансове за спасение.