Палермо загуби домакинството си срещу Удинезе с 1:3 в последната среща от междинния десети кръг в италианската Серия „А”. Българският национал Ивайло Чочев бе резерва, но се появи в игра в 59-ата минута на мястото на Пецела. Тимът от Сицилия пък завърши мача в намален състав, след като в 82-ата минута друга резерва Роберт Салай бе изогонен с втори жълт и съответно червен картон.

Палермо поведе с гол на македонския нападател Илия Несторовски (10), но допусна пълен обрат. Сирил Теро (36) изравни още преди почивката след пас на Силван Видмер.

През втората част два гола за пълния обрат и успеха на „фриуланите” реализира френският халф Секо Фофана (74, 79) след асистенции на Халфредсон и Агиеманг-Баду.

След третата си поредна загуба в елита Палермо е предпоследен с 6 точки. Удинезе заема 12-а позиция с 13 точки.