Ивайло Чочев се отчете с асистенция при минималния успех на Палермо с 1:0 над Дженоа в среща от 36-ия кръг на Серия "А".

Българският национал започна като титуляр за своя тим, а в 13-ата минута бе с голяма заслуга за гола за своя тим. След центриране от корнер топката бе избита, но Чочев я върна с глава в наказателното поле на гостите. Тя попадна в Рисполи, който моментално я насочи кък вратата. Стражът Ламана я улови, но коженото кълбо вече беше минало голлинията.

До края на мача Дженоа не съумя да върне попадението и инкасира загуба,

Палермо, който вече изпадна от италианския елит, заема 19-о място във временното класиране с актив от 23 точки. Дженоа е 16-и с 33, на 2 от опасната зона.

В друг сблъсък от кръга Каляри спечели с 3:2 домакинството си на Емполи. Сау (7) и Фариас (17; 45) дадоха комфортна преднина за домакините през първата част. Малко след подновяването на играта Пичиарели изпусна дузпа за гостите. В 79-ата все пак Емполи намали чрез Заич, а Макароне в 85-ата оформи крайното 2:3.

Каляри заема 12-о място с 44 точки, докато Емполи е 17-и с 32, на точка от зоната на изпадащите.