Ивайло Чочев излезе победител в българското дерби в Серия „А“ срещу Александър Тонев. Двамата национали започнаха като резерви срещата от 35 кръг между Фрозиноне и Палермо, която сицилианците спечелиха с 2:0 като гост. Това беше първа победа за „росанерите“ от 13 мача насам. За последно тимът беше записал успех в първенството на 21 януари (4:1 срещу Удинезе).

Алберто Джилардино даде аванс на Палермо в 56-ата минута, когато с глава засече центриране отдясно на Андреа Рисполи. В 74-ата минута Александър Тонев се появи на терена за Фрозиноне, заменяйки Роберт Гучер. В края на мача Чочев влезе вместо Джилардино, а в добавеното време гостите вкараха втори гол. Трайковски проби през центъра на защитата и прати топката във вратата на Никола Леали.

Това беше важна победа за Палермо в битката за оцеляване. Сицилианците вече са с 32 точки, въпреки че са 18-и в зоната на изпадащите. Карпи, който е точно над чертата също е с 32 точки. Фрозиноне вече е предпоследен с 30 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!