Без контузения български нападател Кирил Десподов Каляри надви с 2:1 гостуващия Фиорентина в първия мач от 28-ия кръг на италианската Серия „А“ и записа трета поредна победа на своя „Сардиния Арена“. Двубоят между отборите, за които починалият внезапно преди година Давиде Астори изигра най-много мачове в кариерата си, не мина без спомен за него. Бившият национал на Италия напусна този свят едва 31-годишен в началото на март миналата година.

През първата част нито един от двата тима не успя да стигне до гол при някое от положенията си пред противниковата врата. Домакините бяха по-активни след почивката и взеха комфортен аванс с голове на Жоао Педро (52) и Лука Чепители (66) след асистенции на Качаторе и Ликогианис. В самия край „виолетовите“ намалиха чрез Федерико Киеза (88) след пас на Жерсон, но това бе всичко, което тимът от Флоренция постигна в срещата.

След седмата си победа от началото на сезона Каляри събра 30 точки на 14-ата позиция и се отдалечи на 9 точки от опасната зона. Фиорентина допусна седма загуба в шампионата и няма успех вече пети пореден мач във всички турнири – 3 ремита и 2 загуби. „Виолетовите“ са десети с 37 точки и няма шанс да бъдат изместени от тази позиция след този кръг.