Фиорентина и Удинезе завършиха при 2:2 в двубой т 20-ия кръг на Серия "А" - първо реми между двата тима от март 2020 г. насам.

Гостите поведиха още в 10-ата минута, в която Санди Ловрич прати топката в противниковата мрежа с шут по земя (1:0).

В 55-ата минута обаче Лукас Белтран възстанови равенството, след като засече с глава чудесно центриране на дебютиралия за домакините Давиде Фараони (1:1).

Четвърт час преди края резервата Флориан Товен върна преднината на “зебрите” с удар по земя след асистенция на Ловрич (2:1).

Минути преди края обаче влезлият от пейката Мбала Нзола донесе равенството в двубоя с точно изпълнена  дузпа, свирена за игра с ръка на Жоао Ферейра (2:2).

Фиорентина остава на четвъртото място в класирането с актив от 34 точки, а след 12-ото си реми през сезона Удинезе е на 16-ата позиция с 18 пункта, изпреварвайки Каляри само по голова разлика.