Дженоа си гарантира оставането в Серия „А“, след като в мач от 37 кръг се наложи с 2:1 над Торино.

Лука Ригони откри резултата в 32-ата минута, когато точно пред голлинията засече центриране на Мигел Велосо от фаул. Джовани Симеоне удвои в 54-ата минута, а в минута преди края Адем Ляич върна едно попадение за „биковете“.

Така „грифоните“ събраха 36 точки и имат аванс от пет пред 18-ия Кротоне, който е точно под чертата и в последния кръг ще води битка за оцеляване с Емполи.

Торино е на девето място с 50 точки. Любопитното е, че „биковете“ нямат победа като гост на Дженоа от септември 1981 година, когато печелят в Генуа с 1:0. Оттогава „гранатовите“ имат 11 загуби и девет равенства като гост на „грифоните“ във всички турнири.