Емполи прекъсна серията си от четири поредни загуби, след като в мач от 29 кръг на Серия „А“ направи домакинско 1:1 със Сампдория.

Фабио Куалярела даде аванс на „моряците“ в 42-ата минута, когато овладя пас на Антонио Касано в наказателното поле, обърна се и стреля точно във вратата на домакините.

Емполи стигна до изравняването осем минути преди края, когато наказа грешка на защитата на гостите. Венсан Лаурини се измъкна на чиста позиция на далечната греда при центриране на фаул на Марио Руи отдясно и с глава прати топката в мрежата.

Емполи запази десетото място с 35 точки, една повече от Киево и на две пред Торино, които имат мач по-малко. Сампдория е 13-и с 32 точки, вече на шест пред зоната на изпадащите.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!