Фиорентина разби у дома Сасуоло с 3:0 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия „А” и прекъсна серията си от четири кръга без успех – 2 равенства и 2 загуби.

Аржентинецът Джовани Симеоне (32) и Жордан Верету (32) след пасове на Лаурини и Теро вкараха головете за „виолетовите” през първата част. След почивката пък Федерико Киеза (71) оформи крайния резултат след нова асистенция на Теро.

След шестата си победа за сезона тимът от Флоренция събра 21 точки и измести Милан, който вече е осми със същия актив и по-лоша голова разлика. Сасуоло е  на 16-а позиция с 11 точки.

В същото време Болоня и Каляри завършиха 1:1. Жоао Педро (42) даде аванс на гостите от остров Сардиния след пас на Фараго. В края на срещата Матия Дестро (81) изравни и фиксира крайния резултат. След ремито Болоня е на девета позиция с 21 точки, а Каляри е 13-и с 16 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"