Фиорентина се развихри и отвя Дженоа с 6:0 в последния мач от 22-ия кръг на италианската Серия „А“, задминавайки Рома на шестата позиция.

След пропусната дузпа от Душан Влахович в 11-ата минута Алваро Одриосола (15) даде начало на головата фиеста във Флоренция, а Джакомо Бонавентура (34) и Кристиано Бираги (42) направиха разликата класическа до почивката.

Душан Влахович (51) все пак се разписа в началото на втората част след асистенция на Бонавентура, а Кристиано Бираги (69) вкара втория си гол в мача за 5:0. Лукас Торейра (77) пък оформи крайния резултат след подаване на Джонатан Икон.

С успеха си „виолетовите“ събраха 35 точки и изпревариха по голова разлика Рома и Лацио, заемайки шесто място във временното класиране. Дженоа остава предпоследен с 12 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"