Дженоа загуби у дома от Болоня с 0:1 и остава без успех и след седмия кръг в италианската Серия „А”.

През първата част съперниците не успяха да си отбележат гол, а веднага след почивката в игра за домакините се появи българският национал Андрей Гълъбинов на мястото на Пелегри. Българинът обаче също нямаше шанс да се разпише, докато за гостите победният гол реализира Родриго Паласио (73) след асистенция на Пулгар.

В 90-ата минута домакините нямаха късмет, след като Гълъбинов отправи удар с глава и топката се отби от гредата.

След петото си поражение за сезона Дженоа остава под чертата на 18-а позиция с едва 2 точки. Болоня записа трета победа и заема девета позиция с 11 точки преди останалите срещи от кръга.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"