Българският национал Андрей Гълъбинов и Новара продължават битката за участие в плейофите за участие в Серия „А“, след като в мач от 36 кръг на италианската втора дивизия записаха домакински успех с 2:1 над Ливорно.

Гълъбинов започна като резерва, но в 77-ата минута се появи на терена на мястото на Николас Виола. По това време резултатът беше 1:1.

Панкрацио Фараджо даде аванс на Новара в 11-ата минута, но в 65-ата Джанмарио Коми изравни резултата. Фараджо вкара и победния гол за домакините в третата минута на добавеното време.

С този успех Новара събра 57 точки и заема седмо място в класирането на Серия „Б“. Ливорно е предпоследен (21-ви) с 33 точки. Първите два отбора се класират директно в Серия „А“, а тимовете от трета до осма позиция играят плейофи.