Специя завърши 1:1 с лидера Интер в мач от 32-ия кръг на италианската Серия „А“. Българският национал Андрей Гълъбинов бе резерва и влезе в игра за домакините в 62-ата минута на мястото на Пиколи. Иначе неговият съотборник Диего Фариас (12) вкара първия гол, а Иван Перишич (39) изравни за „нерадзурите“ още преди почивката. След равенството Специя остава на 15-а позиция с 33 точки, а Интер си е лидер със 76 и 10 повече от градския съперник.

По-същото време Валентин Антов изгледа от резервната скамейка на Болоня ремито 1:1 срещу гостуващия Торино. Гамбийският нападател Муса Бароу (25) изведе домакините напред резултата, а Роландо Мондрагора (58) донесе точката на „биковете“, които са 16-и с 31 точки. Болоня заема 11-а позиция с 38 пункта.

Шампионът Ювентус пък обърна у дома Парма с 3:1 и излезе на трето място с 65 точки и една по-малко от втория Милан. Уругваецът Гастон Бругман (25) даде аванс на „дуковете“, но Алекс Сандро (43, 47) направи пълен обрат с головете си в края на първата част и началото на второто полувреме. Матайс Де Лихт (68) оформи крайния резултат, а Кристиано Роналдо не успя да се разпише. След загубата си Парма заема предпоследно място с 20 точки и е на 11 от спасителната 17-а позиция.

В други срещи от кръга Дженоа и Беневенто завършиха 2:2, Каляри спечели с 1:0 при визитите си на Удинезе, а Сампдория победи с 1:0 при гостуването си на Кротоне.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"