Възстановеният от контузия българин Андрей Гълъбинов изгледа от резервната скамейка на Специя историческата първа домакинска победа на тима в италианския елит, след като надви Сампдория с 2:1 в мач от 17-ия кръг на Серия „А“.

Защитникът Клаудио Терци (20) изведе домакините напред в резултата след асистеция на германеца Юлиан Шабот. Антонио Кандрева (24) обаче бързо изравни след подаване на Якуб Янкто.

През второто полувреме френският нападател Мбала Н‘зола (61-дузпа) се разписа от бялата точка и отново даде аванс на Специя. „Моряците“ от Генуа опитаха всичко по силите си да изравнят и натиснаха сериозно в заключителните минути, но така и не успяха да стигнат до точката.

Така "орлетата" записаха втора поредна победа след тази над Наполи (2:1) като гости преди няколко дни и първа домакинска от началото на сезона, за да събере 17 точки на 14-ата позиция. Самп остава на 11-о място с 20 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"