Българският национал Андрей Гълъбинов изгледа от резервната скамейка трудната домакинска победа на Дженоа срещу последния Беневенто с 1:0 в среща от 18-ия кръг на италианската Серия „А”. Голът за успеха на „грифоните” падна от дузпа, реализирана от Джанлука Лападула във втората минута от добавеното време на мача. Така Дженоа записа четвърта победа за сезона и първа домакинска, заемайки 15-а позиция със 17 точки. Беневенто си остава последен само с 1 точка, спечелена в домакинство срещу Милан (2:2) в началото на месеца.

В същото време новакът този сезон СПАЛ навакса два гола пасив и завърши 2:2 у дома с Торино. Яго Фалке (1, 10) бе дал сериозна преднина на „биковете”, но Федерико Вивиани (42) намали още преди почивката, а след нея Мирко Антенучи (69-дузпа) донесе точката за домакините. След шестото си равенство за сезона СПАЛ е над чертата, заемайки 17-о място с 15 точки. Торино е 11-и с 24 точки.

Удинезе пък разби гостуващия Верона с 4:0. Чехът Антонин Барак (27, 68) вкара два гола за „фриуланите”, а по един добавиха асистиралите му за попаденията Силван Видмер (44) и Кевин Лазаня (80) след подаване на Якуб Янкто. Това бе осма победа за тима от Удине през настоящата кампания и след нея той заема осмо място с 24 точки. Верона е на предпоследната 19-а позиция с 13 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"