Българският национал Андрей Гълъбинов не се появи на терена и изгледа от резервната скамейка на Специя загубата при визитата на Аталанта с 1:3 в мач от 27-ия кръг на италианската Серия "А".

Още в 5-ата минута Марио Пашалич от домакините засече топката в наказателното поле, но я прати в гредата. Матео Ричи пък пропусна най-изгодното положение за гостите през първата част в 33-ата минута, когато вратарят Марко Спортиело спаси.

Бергамаските поведоха с гол на Марио Пашалич (54) след пас на Йосип Иличич. Луис Муриел (56) бързо удвои аванса на домакините, а Марио Пашалич (73) се разписа за втори път в мача, но след подаване на Дуван Сапата.

Гостите намалиха чрез Роберто Пиколи (82) след чудесна асистенция на Нуел Естевес, но за повече нямаха сили.

След победата си Аталанта събра 52 точки на четвъртото място и се изравни с третия Ювентус, който е с по-добра голова разлика и има два мача по-малко. Специя е на 16-а позиция с 26 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"