Специя и гостуващият Парма завършиха зрелищно 2:2 в мача си от 24-ия кръг на италианската Серия "А". Българският нападател Андрей Гълъбинов изгледа срещата от резервната скамейка на домакините.

„Дуковете“ поведоха с гол на Ян Карамо (17) след самостоятелен пробив, а след това удвоиха аванса си с попадение на Ернани (25), който се възползва от центриране на Хуан Брунета от фаул.

Джулио Маджоре се разписа за Специя в 40-ата минута, но голът не бе зачетен заради засада.

Емануел Гиаси (52, 72) се превърна в герой за домакините след почивката, вкарвайки два гола. До края Парма имаше две отлични възможности, но Максим Буси и Юрай Куцка пропуснаха да отбележат.

След равенството Специя остава на 16-ата позиция с 25 точки, докато Парма е 19-и с 15.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"