Андрей Гълъбинов прати своя Новара на полуфинал в плейофите за Серия "А", след като с човек по-малко и негов гол, тимът му победи драматично като гост Бари с 4:3 след продължения.

Българинът се превърна в златна резерва, след като се появи в игра в 66-ата минута, заменяйки Феличе Евакуо и вкара решителното попадение в края на второто продължение.

Новара откри резултата още в третата минута чрез Андрес Гонзалес, който записа хеттрик в срещата, реализирайки още в 43-ата и 47-ата минута.

Гостите обаче не успяха да удържат комфортния си аванси и Новара прати мача в продължения след попадения на Алесандро Росина (59, 73-дузпа) и Джеордже Пушкаш в 84-ата минута.

Във второто продължение Новара остана с човек по-малко, след като Лоренцо Дикман получи втори жълт картон в 107-ата минута.

В 114-ата минута дойде времето на Гълъбинов, който отбеляза решителното попадение след удар с глава от нулев ъгъл и прати тима си на полуфинален плейоф срещу Пескара.