Българският нападател Андрей Гълъбинов успешната серия от три поредни мача с гол в италианската Серия „Б’”, но записа асистенция при равенството 1:1 на Новара срещу водения от бившия италианския национал Дженаро Гатузо тим на Пиза в среща от 23-ия кръг. Гълъбинов игра цял мач и за първи път си партнираше в атаката на домакините с бившия нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа, който досега винаги влизаше в игра като резерва.

В 59-ата минута Калдерони от домакините бе изгонен, но четири минути по-късно Гълъбинов асистира на Касерони за 1:0. Тосканците обаче стигнаха до точката с гол в добавеното време на Масуки (90+4).

Новара все още няма победа през тази година и заема десето място във временното класиране с 29 точки. Гълъбинов и компания са на 3 точки от осмото място, заемано от Перуджа и даващо право на участие в плейоф за промоция в елита. Пиза е на 17-а позиция с 25 точки. Лидер е Верона с 41 точки и мач по-малко. Фрозиноне победи Бреша с 1:0 и също има 41 точки.