Отборът на Наполи постигна трудна, но важна победа над Емполи с 1:0 при гостуването си в осмия кръг на Серия А. Победното попадение за тима от Неапол вкара грузинският национал Хвича Кварацхелия от дузпа, малко след като бе минал час игра.

През първата част на мача домакините от Емполи на два пъти бяха близо до откриването на резултата, но с пропуски се отчете Себастиано Еспозито.

През второто полувреме "партенопейците" вдигнаха оборотите и получиха дузпа, отсъдена за нарушение на Фаустино Анджорин. При изпълнението звездата на гостите Кварацхелия изчака до последно вратаря на домакините да избере ъгъл и стреля по земя в центъра на вратата.

Десет минути преди края на мача Джовани Симеоне от тима на лидера получи контузия, което затрудни допълнително италианският специалист.

Наполи продължава да е едноличен лидер в Серия А, като има три точки повече от подгласника Ювентус и пет повече от Интер, който гостува тази вечер на Рома. Емполи е на 11-о място в подреждането.