Лацио победи Сампдория със 7:3 в среща от 35-ия кръг на Серия "А".  Домакините поведоха още във втората минута с попадение на Кейта, а в 18-ата Скриниар от тима на Сампдория бе изгонен, а Имобиле удвои от дузпа.

До края на полувремето топката още три пъти посети вратата на гостите в рамките на девет минути - Хут (36'), Андерсон (38') и де Врай (45').

Римляните окончателно решиха всичко в двубоя с нови две попадения между 65-ата и 70-ата минута, дело на Лулич и Имобиле за 7:1.

Ветеранът Фабио Куалиарела обаче не бе казал последната си дума и оформи крайното 7:3 с две попадения в 72-ата и 90-ата минута.

Лацио се утвърди на четвъртата позиция в таблицата с 5 точки аванс пред Аталанта, докато Сампдория е на 10-ата позиция.