Интер победи Кротоне с 6:2 в двубой от 15-ия кръг на италианската Серия "А", първи за 2021 година в страната.

Гостите, които са предпоследно място в класирането, поведоха изненадващо в 12-ата минута с гол на Дзанелато, но Лаутаро Мартинес изравни бързо в 20-ата (1:1).

Устремилият се към върха в таблицата Интер дръпна с 2:1 в 31-ата минута в автогол на Мароне, но само пет по-късно Големич изравни (2:2) и запази интригата за втората част.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Миланският гранд обаче не остави никакви шансове на по-скромния си съперник и го помете с четири безответни гола. Мартинес направи 3:2 в 57-ата минута, а Ромелу Лукаку се разписа за 4:2 след малко повече от час игра.

Лаутаро Мартинес оформи хеттрика си в 78-ата (5:2), а в 87-ата защитникът Хакими сложи точка на всичко с гол за крайното 6:2.

Интер поведе в класирането с две точки пред градския си съперник Милан, който е с мач по-малко, докато Кротоне е на точка пред последния в таблицата Торино.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"