ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Дженоа поднесе голяма сензация, след като победи Рома с 4:1 у дома в двубой от шестия кръг на Серия "А", с което прекъсна серия от три мача без успех.

Домакините поведоха в резултата още в 5-ата минута. Кевин Строотман намери с хубав пас Алберт Гудмудсон, който с хладнокръвен изстрел матира Руи Патрисио за 1:0.

Рома успя да изравни в 22-ата минута, когато Леонардо Спинацола асистира на Браян Кристанте, който с глава прониза Хосеп Мартинес.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Две минути след попадението Жозе Моуриньо трябваше да извърши принудителна смяна, след като Диего Йоренте се контузи и бе заменен от Едоардо Бове.

Алберто Джилардино също трябваше принудително да смени свой играч. В 30-ата минута Кевин Строотман получи травма и на терена се появи Беркан Кутлу.

В добавеното време Матео Ретеги стреля от границата на наказателното поле и вкара топката в горния ляв ъгъл за 2:1.

Десетина минути след началото на второто полувреме попадение на Ромелу Лукаку не бе зачетено заради засада.

В 74-ата минута след центриране от корнер Мортен Торсби покачи аванса на Дженоа на 3:1 след изстрел с глава.

Крайното 4:1 оформи Жуниор Месиас, който бе изведен от Мортен Френдруп и прати топката в долния ляв ъгъл.

Дженоа събра актив от седем точки на 11-ото място, докато Рома остава 16-и с пет.

В другите срещи от кръга, играни днес Монца и Болония завършиха при 0:0, а Фрозиноне и Фиорентина при 1:1.