Националът на България Кирил Десподов изпита горчиви 45 минути в днешния двубой на Каляри. Сардинци загубиха гостуването си с 0:2 на прекия конкурент за оцеляване Болоня.

Бившият футболист на ЦСКА се появи в игра за своя тим на полувремето при резултат 0:1, но не успя да допринесе за обрат.

Иначе двубоят бе доста равностоен през първата част, като в 34-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините за игра с ръка. Зад топката застана Пулгар и бе безгрешен, давайки преднина на своя тим.

През втората част тимът на Десподов се отвори, търсейки изравняването, но това доведе единствено до втори гол в тяхната врата, като голмайстор се оказа Роберто Сориано.

По този начин Болоня събра 21 точки, като се намира само на 1 зад първото място, даващо право на спасение в Серия "А". Каляри от своя страна е четиринадесети с шест пункта повече от днешния си съперник.