Шампионът Наполи отнесе звучен шамар от Фрозиноне и отпадна от Купата на Италия след поражение с 0:4. Бившият тим на Александър Тонев поднесе голямата изненада при гостуването на "Естадио Диего Армандо Марадона" и се класира на 1/4-финалите.

И четирите попадения паднаха в последния половин час на двубоя. Кошмарът за домакините започна в 65-ата минута, когато Енцо Баранечеа с глава даде аванс на Фрозиноне, а само пет по-късно Джузепе Казо покачи на 2:0.

В добавеното време катастрофата за тима на Валтер Мадзари стана още по-лоша, като първо Уалид Шедира беше точен от дузпа за 3:0, а в самия край Абду Харуи оформи крайното 4:0 за Фрозиноне.

За втора поредна година Наполи се сбогува с амбициите си за триумф в Купата на Италия след загуба на свой терен.

В същото време пък "жълто-сините" вече насочват мисли към четвъртфиналите, където техен съперник ще бъде Ювентус или Салернитана, които ще спорят помежду си на 4 януари.