Ювентус допусна грешна стъпка при първото си гостуване за сезона в Серия "А" - 0:0 със Сампдория. "Бианконерите" дори трябва да са доволни, че не загубиха, защото на два пъти гредите ги спасиха. В единия случай това беше в ситуация, при която Душан Влахович за малко да си вкара автогол.

В седмата минута Мехди Ларис нанесе силен удар точно под напречната греда, но Матия Перин изби в гредата. Четвърт час след началото Хуан Куадрадо имаше шанс, но пропусна.

В 18-ата минута Душан Влахович за малко щеше да си отбележи нелеп автогол, след като опита да изчисти центриране от корнер, но така засече топката, че тя се отби в гредата на вратата на Перин.

В 65-ата минута Адриен Рабио вкара топката в мрежата, но се оказа, че е имало засада и ВАР не зачете гола.

В 87-ата минута Николо Ровела бе близо до това да даде аванс на "Старата госпожа", но ударът му прелетя на сантиметри над напречната греда. Малко след това Куалярела също стреля неточно и срещата приключи 0:0.

В следващия кръг Ювентус посреща Рома в дербито на третия кръг, а Сампдория ще гостува на Салернитана.

По-рано в понеделник вечер "вълците" спечелиха с 1:0 домакинството си на Кремонезе с гол на Крис Смолинг.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!