Дженоа спечели с 3:1 при визитата си на Емполи в последния мач от 21-ия кръг на италианската Серия „А“ и се отдалечи от опасната зона.

Без продадения на Милан полски голмайстор Кжищоф Пионтек „грифоните“ поведоха с гол на Кристиан Коуаме (18) и той се оказа единствен за първата част.

Емполи изравни чрез Джовани Ди Лоренцо (63), но радостта за феновете по трибуните на „Карло Кастелани“ бе кратка. Дарко Лазович (70) възстанови аванса на гостите, а влезлият три минути по-късно Антонио Санабрия (76) записа прекрасен дебют, оформяйки крайния резултат. Юношата на Барселона бе привлечен под наем от Бетис като заместник на Пионтек.

След шестата си победа за сезона Дженоа се изкачи до 13-а позиция с 23 точки и се отдалечи на 9 от зоната на изпадащите. Емполи е точно над нея със 17 точки.