Милан срази у дома Лацио с 2:0 в двубой от третия кръг на италианската Серия "А" и се завърна на върха във временното класиране.

Головете за успеха на „росонерите“ вкараха Рафаел Леао (45) в края на първата част и Златан Ибрахимович след почивката (67), а асистенциите и за двете попадения бяха дело на Анте Ребич. Ибрахимович се завърна в игра след дълго отсъствие заради контузия, влизайки като резерва в 60-ата минута на мястото на първия голмайстор Леао.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме след намеса на ВАР бе отсъдено нарушение на Чиро Имобиле срещу Франк Кесие в наказателното поле. Главният съдия посочи бялата точка и Кесие застана зад топката, но ударът му срещна напречната греда.

След победата си Милан е лидер във временното класиране с максимален актив от 9 точки, наравно с Наполи. Римските „орли“ са на шестата позиция с 6. В следващия кръг "росонерите" гостуват на Ювентус, а Лацио посреща Каляри.