В двубой от 17-ия кръг на Серия А Удинезе и Милан завършиха 1:1. Домакините откриха резултата чрез Бето, който беше точен в 17-ата минута, а в добавеното време на срещата Ибрахимович донесе точката в актива на Милан. Домакините завършиха двубоя с 10 души, след като в края на мача беше изгонен Съксес.

След това равенство "росонерите" са начело в класирането с актив от 39 точки. Удинезе е на 15-ото със 17.

В 17-ата минута на двубоя Бето се измъкна от бранителите на Милан, излезе очи в очи с вратаря, стреля в долния ляв ъгъл, но вратарят на гостите се справи със ситуацията. При добавката обаче нещата се получиха и "фриуланите" откриха резултата.

До почивката "росонерите" опитаха да изравнят резултата. Първо в 43-ата минута Брахим Диас стреля отлично, но топката мина встрани от вратата.

Тео Ернандес вкара топката в мрежата минута по-късно, но попадение нямаше заради засада.

През втората част Златан Ибрахимович съумя да се разпише дълбоко в добавеното време на мача и отмъкна едната точка, пращайки я в посока Милано.

В края на двубоя двата тима влязоха в свада, а от нея пострада играчът на Удинезе - Айзък Съксес, който беше изгонен от рефера.