Интер спечели с 2:1 гостуването си на Торино от 27-ия кръг на Серия "А" и записа шеста поредна шампионатна победа, след което увеличи аванса си на върха до 9 точки пред градския съперник Милан, който по-късно приема Наполи.

В 29-ата минута домакините бяха много близо до гола. Удар с глава на Лянко срещна страничния стълб, а Ромелу Лукаку изчисти топката на сантиметри пред голлинията. Четири минути по-късно Самир Ханданович трябваше да се намесва. Стражът на „нерадзурите“ спаси безпроблемно улови изстрел на Симоне Верди.

След почивната Ромелу Лукаку (62-дузпа) изведе гостите напред в резултата, но Антонио Санабрия (70) изравни. Победният гол във вратата на Торино бе дело на Лаутаро Мартинес (85).

Така Интер остава едноличен лидер в италианския шампионат с 65 точки, на 9 от втория Милан. В късния неделен мач „росонерите“ приемат Наполи.

В същото време Парма прекъсна серията си от 17 мача без успех, побеждавайки Рома с 2:0 на свой терен след голове на Пау Лопес (9) и Ернани (55-дузпа). След спечелените точки "дуковете" са с 19 на предпоследното 19-о място. "Вълците" са пети с 50 точки.

По-рано през деня Болоня надви у дома Сампдория с 2:1, а българският защитник на домакините Валентин Антов изгледа и тази среща от резервната скамейка.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"