Интер разби гостуващия Удинезе с 5:2 в последния 38-и кръг на Серия „А” и завърши на седмо място, но няма да играе в евротурнирите през следващия сезон. Едер (5, 54) вкара два гола след асистенции на Сантон и хърватина Иван Перишич (18), който също се разписа, а освен това подаде и за попадението на сънародника си Марсело Брозович (36). В 78-ата минута пък автогол от гостите си отбеляза Габриеле Анжела, а попаденията за тях бяха дело на хърватина Андрия Балич (76) и колумбиеца Дуван Сапата след пас на Фелипе. Така Интер завърши седми с 62 точки, а Удинезе приключи на 13-а позиция с 45 точки.

Торино пък срази у дома Сасуоло с 5:3 в друго зрелище от този заключителен кръг. Лукас Бой (6) даде начало на головото шоу след пас на Фалке, а Грегоар Дефрел (14) изравни. Даниеле Басели (22) даде нова преднина на домакините, но Дефрел (40) отново изравни след пас на Политано. Все пак „биковете” се оттеглиха на почивка с гол аванс благодарение на Лоренцо де Силвестри (45+1) след пас на Басели. През втората част Яго Фалке (57) и асистиралият му Андреа Белоти (79) обезкуражиха гостите, а Дефрел (81-дузпа) оформи своя хеттрик и крайния резултат. Така Торино завърши на девето място с 53 точки, а Сасуоло приключи на 12-о място с 46 точки.

В друг мач за престиж от кръга Фиорентина и изпадналият отдавна Пескара също сътвориха голов спектакъл и поделиха по точка след 2:2 във Флоренция. Домакините играха в намален състав от 38-ата минута, когато Федерико Киеза получи втори жълт и съответно червен картон. „Делфините” взеха сериозен аванс с попадения на Джанлука Капрари (14) и Жан-Кристоф Бахабек (65), но Рикардо Сапонара (66) и Матиас Векино (85) донесоха точката за „виолетовите” след асистенции на Бабакар и Борха Валеро. Фиорентина завърши на осмо място с 60 точки, а Пескара финишира на последната позиция с 18 точки и следващия сезон ще се изявява в Серия „Б”.