Интер победи Фиорентина с 2:1 след продължения (1:1 в редовното време) и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия.

Гостите откриха резултата на изключително оспорвания двубой на "Артемио Франки" във Флоренция след попадение от дузпа на Артуро Видал. Фиорентина обаче отвърна на удара четвърт час след почивката и в 57-ата минута Кристиан Куаме.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

До края на мача и Интер, и Фиорентина можеха да стигнат до победата, но Алексис Санчес в 80-ата и Джакомо Бонавентура в 83-та не успяха да вкарат при страхотни положения.

В продълженията Интер се отчете с подобрите шансове, но Алексис Санчес и Кристиан Ериксен се разминаха с гола в 102-ата и 105-ата минута. Ромелу Лукаку също не успя да вкара в 117-ата минута, но една преди края се възползва от центриране на Барела и донесе победата на тима си с глава.

17-годишният български талант Димо Кръстев беше в групата на Фиорентина и остана на резервната скамейка.

На 1/4-финалите Интер ще срещне градския си съперник Милан, победил Торино с 1:0 снощи.