Интер (Милано) победи празнуващия 122 години от създаването си Лацио с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Серия "А".

Срещата започна с отменен гол заради засада на Лаутаро Мартинес за Интер в 17-ата минута. След половин час игра миландският гранд поведе с попадение на Алесандро Бастони (1:0), но само пет по-късно Чиро Имобиле изравни (1:1).

Милан Шкриниар изведе Интер в 67-ата минута, а авторът на първия гол Бастони му асистира.

В 71-ата минута Стефан Раду от Лацио получи червен картон, след като реферът Лука Пайрето помисли, че официалното предупреждение е второ за футболиста. След минута промени решението си и Раду остана на терена.

Чиро Имобиле можеше да изравни за Лацио в 79-ата минута, но се оказа в положение на засада, преди да насочи топката в мрежата.

Интер се върна на върха с точка и мач по-малко от градския си съперник Интер, докато Лацико е на осмото място с 32 точки.