Интер спечели убедително с 3:0 при визитата си на изненадата от началото на сезона Сасуоло в първия мач от деветия кръг на италианската Серия „А“.

Алексис Санчес (4) рано шокира домакините след асистенция на Лаутаро Мартинес, а в 14-ата минута Влад Кирикеш си вкара автого и удвои аванса на гостите.

След почивката Роберто Галярдини (60) затвърди превъзходството на „нерадзурите“, оформяйки крайния резултат след асистенция на Матео Дармиан.

С този успех Интер събра 18 точки и се изравни по този показател с днешния си съперник, но заради по-добрата си голова разлика го изпревари на второто място и е само на 2 зад градския съперник Милан, който е с мач по-малко.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 9 КРЪГ

Събота, 28 ноември
Сасуоло – Интер 0:3

0:1 Алексис Санчес (4), 0:2 Влад Кирикеш (14-автогол), 0:3 Роберто Галярдини (60)

19:00 часа Беневенто – Ювентус

21:45 часа Аталанта – Верона