Интер победи бившия тим на Кирил Десподов Каляри с 4:0 в среща от 17-ия кръг на италианската Серия "А".

Миландският гранд откри резултата в 29-ата минута, в която Лаутаро Мартинес засече с глава центриране на Хакан Чалханоглу и откри резултата (1:0).

Минути преди края Алексис Санчес пропиля да удвои сам срещу вратаря на гостите. Това не се случи и в 44-ата минута, когато Лаутаро Мартинес пропусна дузпа.

Домакините все пак поведоха с 2:0 минути след подновяването на играта, като Алексис Санчес показа хладнокръвие и стреля от движение покрай гредата.

Авансът на Интер стана 4:0 след две бързи попадения на Хакан Чалханоглу от дистанция в 66-ата минута и две по-късно на Лаутаро Мартинес след асистенция на Николо Барела.

До края на мача победата на домакините можеше да бъде още по-изразителна, но Милан Шкриниар пропусна да вкара пети гол в 80-ата минута, а шест по-късно и Алексис Санчес пропусна.

Интер измести градския съперник Милан от върха, като вече е с точка повече, докато Каляри е на предпоследна позиция само на две от дъното.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"