Интер постигна трета поредна победа в Серия "А". Футболистите на Лучано Спалети се наложиха без проблем с 2:0 срещу новака СПАЛ в мач от третия кръг. Пред собствените си фенове Мауро Икарди и компания доминираха през цялото време и заслужено стигнаха до успеха. Именно аржентинската звезда откри резултата. В 26-ата минута Икарди отбеляза от дузпа. Тя дойде след намеса на системата за видеоповторения.

В 22-ата минута първоначално съдията даде сигнал за нарушение на Франческо Викари срещу Жоао Марио и назначи пряк свободен удар вътре в дъгата пред наказателното поле на СПАЛ. Системата за видеоповторения влезе в употреба и след дълго разглеждане на кадрите отсъждането бе променено. Реферите прецениха, че фаулът всъщност става върху границата на наказателното поле. Така след огромно забавяне капитанът Мауро Икарди изпълни точно дузпата и вкара за 1:0.

След това "нерадзурите" продължиха да контролират събитията на терена, но чак в заключителните минути на мача започнаха по-усилено да търсят втори гол. В 74-ата минута новото попълнение Милан Шкринияр можеше да се разпише по атрактивен начин, но далечният му шут разтресе напречната греда. Все пак три минути преди края на редовното време Иван Перишич направи 2:0. Икарди подаде към Данило д`Амброзио, който стигна топката до аутлинията и центрира към точката на дузпата, където хърватинът засече от воле, реализирайки в 87-ата.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!