Интер размаза у дома Аталанта с 4:0 в отложен мач от 21-ия кръг на италианската Серия "А" и след 11-ата си поредна победа във всички турнири направи нова крачка към шампионската титла.

В 11-ата минута бергамаските се порадваха за малко, но попадението на Шарл Де Кетеларе бе отменено заради игра с ръка.

Домакините поведоха в 26-ата минута, когато Матео Дармиан с изстрел от границата на наказателното поле бе точен за 1:0. Три минути след това той би право в тялото на Карнезеки.

В края на първото полувреме Лаутаро Мартинес уцели напречната греда с мощен удар. В добавеното към първите 45 минути време аржентинецът вкара страхотно попадение за 2:0.

В началото на втората част Интер получи правото да изпълни дузпа. Лаутаро Мартинес застана зад топката, но Карнезеки изби удара му. Федерико Димарко обаче се разписа при добавката. В 72-ата минута Алексис Санчес центрира от свободен удар, а Давиде Фратези с глава матира вратаря на гостите за 4:0.

С успеха грандът от Милано събра 69 точки на върха и има 12 аванс пред втория Ювентус. Аталанта е на пета позиция с 46.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!