Интер спечели Купата на Италия за осми път. "Нерадзурите" победиха на финала Ювентус с 4:2 след продължения (2:2 в редовното време). Зрелищният дуел се състоя пред препълнените трибуни на "Стадио Олимпико" в Рим.

Николо Барела даде преднина на "нерадзурите" още в шестата минута. В 50-ата Алекс Сандро отбеляза за "бианконерите", а 120 секунди след това точен беше и Душан Влахович. В 80-ата Хакан Чалханоглу се разписа от дузпа за 2:2. В първото продължение Иван Перишич се развихри с две попадения и отказа Ювентус. Първото от тях беше от дузпа.

Предишният път, когато Интер спечели Купата на Италия, беше през 2011 г. Поражението означава, че Ювентус завършва сезона без трофей за пръв път от 2011 г. насам. Този сезон Интер води битка за шампионската титла с Милан, а "бианконерите" са извън играта, заемайки четвъртото място.

Припомняме, че двата тима спориха за още един трофей през сезона - Суперкупата на Италия, когато през януари "нерадзурите" надвиха Юве с 2:1. И тази вечер "Старата госпожа" беше на колене за радост на феновете на Интер.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Финалът на "Олимпико" стартира вихрено, като "нерадзурите" успяха да поведат още в шестата минута. Марсело Брозович подаде към Николо Барела, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата на Матия Перин - 0:1.

В средата на първата част Самир Ханданович се намеси решително след удар на Душан Влахович.

В началото на второто полувреме отново сръбският национал бе в центъра на събитията. Влахович изрази претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 50-ата минута Ювентус изравни. Алекс Сандро стреля силно, ударът му беше блокиран, но топката стигна до бразилеца, който при добавката не сгреши - 1:1. Ситуацията бе разгледана за евентуална засада, но такава нямаше и феновете на "Старата госпожа" ликуваха. Само две минути след това обратът беше пълен. Влахович бе изведен зад защитата на Интер с прецизно подаване отдясно на Пауло Дибала. Първоначално Ханданович спаси, но топката се върна при сърбина, който я изпрати в мрежата и Ювентус поведе с 2:1.

"Нерадзурите" се втурнаха да атакуват. В 79-ата минута Един Джеко свали с глава топката към Лаутаро Мартинес. Левият крак на аржентинеца бе задържан от Леонардо Бонучи и съдията Паоло Валери отсъди дузпа. Зад топката застана Хакан Чалханоглу, който прониза Перин за 2:2 в 80-ата минута.

До края Интер продължи да е по-активен, но не падна ново попадение и последваха продължения.

За тима на Симоне Индзаги с пропуск се отчете Алексис Санчес. В 98-ата минута бе отсъдена нова дузпа за Интер за нарушение на Матайс де Лихт срещу Стефан де Фрай. Иван Перишич изпълни точно, изпращайки топката в горния десен ъгъл и "нерадзурите" поведоха с 3:2. Три минути по-късно Перишич отказа Юве с второто си попадение. Федерико Димарко центрира отляво, хърватинът овладя топката и стреля точно с левия крак за 4:2 за тима на Индзаги.

Попадението допълнително изнерви наставника на Ювентус Масимилиано Алегри, който имаше жълт картон, но не сдържа емоциите си и реагира бурно срещу съдията. Това накара Паоло Валери да му покаже втори жълт и да го изгони с червен картон. До края нямаше други интересни ситуации и след последния съдийски сигнал Интер ликува с Купата на Италия.

ЮВЕНТУС - ИНТЕР 2:4 след продължения (2:2 в редовното време)
0:1 Николо Барела (6), 1:1 Алекс Сандро (50), 2:1 Душан Влахович (52), 2:2 Хакан Чалханоглу (80-дузпа), 2:3 Иван Перишич (99-дузпа), 2:4 Иван Перишич (102)

Juventus FCЮВЕНТУС: Матия Перин, Данило (41  Алваро Мората), Де Лихт, Джорджо Киелини (84  Артур), Алекс Сандро (90  Лука Пелегрини),  Хуан Куадрадо, Денис Закария (67  Мануел Локатели), Андре Рабио, Федерико Бернардески (67  Леонардо Бонучи), Пауло Дибала (100  Mойс Кийн), Душан Влахович
Треньор: Масимилиано Алегри

Интер
ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Стефан де Фрай, Данило Д`Амброзио (63  Федерико Димарко), Матео Дармиан (63  Дензъл Дъмфрис), Николо Барела , Марсело Брозович , Хакан Чалханоглу  (90+1  Артуро Видал), Иван Перишич , Лаутаро Мартинес (90+1  Aлексис Санчес), Един Джеко (63  Хоакин Кореа)
Треньор: Симоне Индзаги

Рим, "Стадио Олимпико"
Съдия: Паоло Валери

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия