Интер победи Ювентус с 2:1 в дербито на 4 кръг на италианската Серия “А”. Домакините стартираха сезона колебливо, но днес спечелиха срещу отбора, който рядко допуска грешки на домашната сцена. Юве все пак остава на второ място с 9 точки, лидер е Наполи с 10. Интер се изкачи до 6-та позиция със 7 точки.

“Нерадзурите” осъществиха пълен обрат, след като Щефан Лихтщайнер даде преднина на Ювентус в 66-ата минута. Алекс Сандро направи хубав пробив по левия фланг, центрира страхотно към включилия се Щефан Лихтщайнер, който от няколко метра заби топката под горната греда за 1:0. Само две минути след това Евер Банега центрира прекрасно от корнер и Мауро Икарди се извиси над защитата на противника за 1:1. В 78-та минута след грешка в защитата на Юве, топката стигна до Мауро Икарди, който нахлу до аутлинията и събра трима защитници на гърба си. Аржентинецът центрира и сложи топката на главата на Иван Перишич, който от няколко метра прониза опразнената врата за 2:1.

В края на двубоя Евер Банега (Интер) си изкара втори жълт картон и пое към съблекалните.