Интер победи Фрозиноне с 2:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А и си върна лидерската позиция в класирането.

Федерико Димарко откри резултата в 43-ата минута с красив гол от дистанция от над 50 метра.  Хакан Чалханоглу удвои в 48-ата минута от дузпа за спъване на Маркъс Тюрам.

Домакините имаха късмет в 57-ата минута, след като майсторски шут на Уалид Шедира срещна гредата.

Вратарят на Интер Ян Зомер трябваше да се намесва решително в 63-ата минута, когато се разтегна и изби шут на Рикардо Маркица.

В първата минута на добавеното време Лаутаро Мартинес получи подарък от защитата на Фрозиноне, но изненадващо не уцели вратата.

Малко след това и Фратези пропусна от добра позиция, след като вратарят Турати спаси удара му.

Интер е начело в класирането с 31 точки, докато Фрозиноне е на 12-о място с 15.