Интер и Рома завършиха 1:1 на „Джузепе Меаца” в дербито от 21-ия кръг на италианската Серия „А”.

Вратарят на гостите Алисон направи блестящи спасявания след удари на Антонио Кандрева и Иван Перишич, а след това Стефан Ел Шаарави (31) с прехвърящ удар изведе „вълците” напред в резултата. До края на полувремето Алисон се намеси решително след удари на Икарди.

След почивката Перишич, Икарди и Едер направиха редица пропуски пред вратата на гостите. В 74-ата минута Икарди дори нацели гредата. Все пак уругваецът Матиас Весино (86) с глава след центриране на Марсело Брозович донесе точката на „нерадзурите” и запази мястото им в топ 4 на временното класиране.

След седмото си реми за сезона Интер е четвърти с 43 точки, колкото има и третият Лацио. Рома пък е на пета позиция с 40 точки и мач по-малко. Лидер е Наполи с 54 точки, следван от Ювентус с 50 пункта.