Интер излъга гостуващия Удинезе с 1:0 в първата среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А" и се върна на победния път след четири срещи без успех във всички турнири – 2 равенства и 2 поражения.

„Нерадзурите“ отпаднаха от Шампионската лига през седмицата след реми 1:1 у дома с ПСВ Айндховен, а треньорът им Лучано Спалети остави резерва хърватина Иван Перишич, заменен от Балде Кейта. Антонио Кандрева също бе на пейката за сметка на Жоао Марио.

Домакините имаха инициативата през целия мач и направиха редица пропуски чрез Жоао Марио, Стефан де Фрай, Борха Валеро, Марсело Брозович и Балде Кейта.

Роландо Мондрагора от гостите бе най-близо до гола, но в 51-ата минута шутира от изгодна позиция над вратата. Малко след това и Фофана не намери рамката на вратата.

Аржентинският голмайстор Мауро Икарди беше точен от дузпа в 76-ата минута, която беше отсъдена след помощта на ВАР, а до края на мача „фриуланите“ не успяха да отвърнат на удара.

След успеха си Интер остава трети с 32 точки. Удинезе е над опасната зона, заемайки 17-а позиция с 13 точки преди останалите срещи от кръга.