Интер срази у дома Болоня с 3:1 в мач от десетия кръг на италианската Серия „А“ се върна пред шампиона Ювентус на второто място във временното класиране.

Ромелу Лукаку (16) даде аванс на „нерадзурите“ след пас на Иван Перишич, а Ашраф Хакими (45) затвърди превъзходството им през първата част, възползвайки се от подаване на Марсело Брозович.

След почивката Емануел Винято (67) намали изоставането на гостите след пас на Роберто Сориано. Скоро след това обаче Ашраф Хакими (70) вкара втория си гол в мача след асистенция на Артуро Видал и оформи крайния резултат.

След четвъртия си пореден шампионатен успех Интер събра 21 точки и се върна на втората позиция, изоставайки на 2 точки зад градския съперник Милан, който е с мач по-малко. Болоня заема десето място с 12 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 10 КРЪГ

Събота, 5 декември
Специя – Лацио 1:2
0:1 Имобиле (15), 0:2 Милинкович-Савич (33), 1:1 Н‘Дзола (64)

Ювентус – Торино 2:1
0:1 Н‘Кулу (9), 1:1 Маккени (77), 2:1 Бонучи (89)

Интер – Болоня 3:1
1:0 Ромелу Лукаку (16), 2:0 Ашраф Хакими (45), 2:1 Емануел Винято (67), 3:1 Ашраф Хакими (70)