ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Носителят на купата на Италия Интер победи шампиона Милан с 3:0 в битка за Суперкупата на страната на стадион "Крал Фад" в Рияд (Саудитска Арабия).

Така "синьо-черните"  спечелиха купата за поредна година и се изравниха с градския съперник по брой трофеи от битката - по 7 и изостават само от Ювентус, които е с 9. Треньорът им Симоне Индзаги пък се изравни с легендите Фабио Капело и Марчело Липи с 4 отличия.

Интер започна по-активно срещата и отправи първия удар в двубоя, но Един Джеко не успя да уцели вратата. В 10-ата минута обаче Федерико Барела бе изведен и намери непокрития Федерико Димарко, който отблизо се разписа за 1:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Няколко минути след това Милан създаде две опасности пред вратата на съперника, в основата на които бе Рафаел Леао, а негов удар в 17-ата минута бе първият в очертанията на вратата за "росонерите" в мача.

Интер успя да се възползва от грешка в защитата на съперника и в 21-ата минута Бастони намери Джеко в наказателното поле, той финтира бранител и прати топката в мрежата за 2:0.

В следващите минути Интер можеше да направи резултата класически, но Чиприан Татарушану спаси тима си с две великолепни намеси.

Минути преди края Милан бе много близо до това да отбележи след пробив на Сандро Тонали и удар към вратата, но Хакан Чалханоглу застана на пътя на топката, а опитът за добавка на Фикайо Томори премина покрай вратата.

В една от последните атаки за първата част Хенрих Мхитарян опита да намери Лаутаро Мартинес на чудесна позиция фронтално срещу вратаря, но сантиметри не достигнаха на аржентинеца да стигне до топката.

Милан започна силно втората част и отправи няколко опасни удара, при които Бенасер, Ернандес и Леао не успяха да преодолеят Онана.

Вместо това Интер вкара трети гол в 78-ата минута, в която Лаутаро Мартинес се измъкна от Фикайо Томори и с външен фалц преодоля Чиприан Татарушану за 3:0.

След гола Милан опита да върне поне един гол, но изстрелите на Тонали и Ребич не попаднаха в целта.

МИЛАН - ИНТЕР 0:3
0:1 Федерико Димарко (10'), Един Джеко (21'), 0:3 Лаутаро Мартинес (78')

МиланМИЛАН: Чиприан Татарушану, Давиде Калабрия (79  Сержиньо Дест), Симон Кяер (64  Пиер Калулу), Фикайо Томори, Тео Ернандес , Сандро Тонали , Исмаел Бенасер, Жуниор Месиас (64  Дивок Ориги), Браим Диас (64  Шарл Де Кетеларе), Рафаел Леао, Оливие Жиру (79  Анте Ребич)

ИнтерИНТЕР:  Андре Онана, Алесандро Бастони (85  Стефан де Врай), Франческо Ачерби, Милан Шкриняр, Матео Дармиан, Хенрих Мхитарян, Николо Барела , Хакан Чалханоглу  (85  Кристиян Аслани), Федерико Димарко  (63'  Робин Госенс), Лаутаро Мартинес  , Един Джеко

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,   - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР